Na Pomorzu w środę będzie ciepło i z przejaśnieniami! – Prognoza na 5 sierpnia

Nad Pomorze w ciągu najbliższych godzin nadal napływać będzie ciepłe oraz też dość wilgotne powietrze z południowego-zachodu Europy. Poza tym pogodę na północy Polski kształtować będzie między innymi wyż znad Litwy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu będzie na ogół występować zmienne zachmurzenie, które dodatkowo we wschodniej części województwa przyniesie ze sobą początkowo przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu. Na pozostałym obszarze powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +12°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany z północnego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu przeważnie będzie bez opadów oraz między innymi pojawi się też zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Poza tym temperatura powietrza wyniesie od +22°C do +27°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

Comments are closed.