W poniedziałek będzie pochmurno i z ulewnym deszczem! – Prognoza na 3 sierpnia

Z początkiem nowego tygodnia wpływ na pogodę w naszym kraju będzie mieć pole obniżonego ciśnienia. W zamian tego napływać będzie niestabilne oraz też ciepłe i na ogół umiarkowanie wilgotne powietrze z południa i zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem będzie na ogół występować całkowite oraz zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które dodatkowo przyniesie ze sobą ulewne opady deszczu i burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być w Centrum na południu i wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +15 do +18. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem również będzie występować całkowite oraz duże i zmienne zachmurzenie. Dodatkowo pojawią się też ulewne opady deszczu i niewykluczone będą między innymi lokalne burze z gradem. Jedynie początkowo bez opadów i z większymi przejaśnieniami powinno być na Podkarpaciu. Temperatura powietrza wyniesie od +20 do +24. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1009 hPa.

Comments are closed.