Na Pomorzu w poniedziałek będzie pochmurno i z deszczem! – Prognoza na 3 sierpnia

Nad obszar północnej Polski z początkiem nowego tygodnia napływać będzie niestabilne oraz też nieco chłodniejsze i na ogół umiarkowanie wilgotne powietrze z zachodu Europu. Dodatkowo pojawią się liczne chmury, które przyniosą ze sobą opady deszczu i lokalne burze z gradem.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu w poniedziałek będzie pochmurno i z przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się też przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i dodatkowo możliwe będą między innymi lokalne burze z gradem. Jedynie początkowo bez opadów i burz powinno być we wschodniej części województwa. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C do +17°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu również będzie występować całkowite oraz duże zachmurzenie z niewielkimi przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się też przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu oraz dodatkowo mogą pojawić się burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +18°C do +24°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie pomału już rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1008 hPa.

Comments are closed.