W niedzielę przybędzie chmur oraz możliwe są burze! – Prognoza na 2 sierpnia

Najbliższe godziny w naszym kraju w dalszym ciągu będą pod znakiem wyżu. Dodatkowo do Polski będzie też napływać bardzo ciepłe i na ogół umiarkowanie wilgotne powietrze z południowego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem będzie występować małe oraz zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +11°C do +17°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i północnego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach będzie nadal występować zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego na zachodzie i Pomorzu niewykluczone będą dodatkowo przelotne opady deszczu i lokalne burze z gradem. Na pozostałym obszarze kraju do wieczora powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +26°C do nawet +31°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Comments are closed.