Na Pomorzu weekend przyniesie liczne przejaśnienia i deszcz! – Prognoza Pogody

Przez weekend wpływ na pogodę w północnej Polsce będzie mieć wyż znad zachodniej części Morza Bałtyckiego. W zamian tego cały czas napływać będzie ciepłe oraz umiarkowanie wilgotne powietrze z północnego-zachodu i południowego-wschodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w sobotnią noc i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu będzie na ogół występować zmienne i małe zachmurzenie. Poza tym powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do +13°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z północnego-zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Z kolei w sobotę w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu przeważnie będzie ciepło oraz pojawi się też małe zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +21°C do +25°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i północnego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Natomiast w niedzielną noc i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu będzie na ogół występować zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +11°C do +13°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany z południowego-wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu na Pomorzu i Wybrzeżu pojawi się na ogół duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które dodatkowo nad samym morzem a później wieczorem być może też na pozostałym obszarze województwa przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i niewykluczone lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +25°C do +27°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Comments are closed.