W weekend będzie ciepło i z większymi przejaśnieniami! – Prognoza na 1 sierpnia

Przez weekend wpływ na pogodę w naszym kraju będzie na ogół mieć wyż znad Bałtyku. Poza tym cały czas napływać będzie ciepłe i na ogół też umiarkowanie wilgotne powietrze z północnego-zachodu i południowego-wschodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem na ogół pojawi się małe i zmienne zachmurzenie, które nie będzie przynosić opadów i burz. Jedynie niewykluczone przelotne opady deszczu i lokalne burze z gradem możliwe będą na północnym-wschodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +11°C do +16°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i północnego-wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach przeważnie będzie występować małe oraz zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które również nie będzie przynosić opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +23°C do nawet +29°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i północnego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie pomału spadać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Comments are closed.