Na Pomorzu w piątek będzie wietrznie i z przejaśnieniami! – Prognoza na 31 lipca

Nad Pomorze w ciągu doby w dalszym ciągu napływać będzie ciepłe i na ogół też umiarkowanie wilgotne powietrze z północnego-zachodu. W zamian tego przez najbliższe dni póki co pogodę na północy Polski kształtować będzie pole podwyższonego ciśnienia.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu będzie przeważnie występować całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami oraz powinno już być bez opadów i burz. Jedynie przelotne opady deszczu i lokalne burze możliwe będą we wschodniej części Bałtyku. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do +16°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty z południowego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i północnego-zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 45-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu będzie na ogół pochmurno oraz pojawią się przejaśnieniami i też powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +19°C do +24°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty z północnego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Comments are closed.