W piątek będzie ciepło oraz wystąpią przejaśnienia! – Prognoza na 31 lipca

Z początkiem weekendu wpływ na pogodę w naszym kraju będzie mieć pole obniżonego ciśnienia, które źle wpływać będzie na nasze samopoczucie. Poza tym cały czas napływać będzie ciepłe i na ogół też umiarkowanie wilgotne powietrze z północnego-zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem na ogół będzie występować zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami oraz powinno być bez opadów i burz. Jedynie przelotne opady deszczu i niewykluczone lokalne burze z gradem mogą pojawić się nad samym morzem i częściowo na północy Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +11°C do +16°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem również będzie bez opadów i burz oraz dodatkowo pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +21°C do +26°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Comments are closed.