W czwartek powieje silniejszy wiatr oraz możliwe są burze! – Prognoza na 30 lipca

Nad obszar naszego kraju w ciągu doby w dalszym ciągu napływać będzie niestabilne oraz też nieco cieplejsze i na ogół wilgotne powietrze z zachodu i północnego-zachodu Europy. Poza tym pogodę w nad Polską w najbliższych dniach kształtować będzie pole podwyższonego ciśnienia.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem będzie na ogół występować zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się też przelotne opady deszczu oraz między innymi niewykluczone będą dodatkowo lokalne i dość gwałtowne burze z gradem. Jedynie początkowo bez opadów i burz powinno być częściowo na zachodzie i w Centrum Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do +15°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Jedynie na Wybrzeżu i północy Polski będzie on umiarkowany i porywisty oraz w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem będzie na ogół występować zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Dodatkowo na północy i wschodzie Polski będą między innymi pojawiać się też przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu oraz niewykluczone są również lokalne burze z gradem. Na pozostałym obszarze powinno być początkowo bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +19°C do nawet +27°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również będzie wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Comments are closed.