Na Pomorzu w czwartek wystąpi silny wiatr i przejdą burze! – Prognoza na 30 lipca

Nad Pomorze w najbliższych godzinach w dalszym ciągu napływać będzie niestabilne oraz między innymi nieco chłodniejsze i na ogół też wilgotne powietrze z zachodu i północnego-zachodu Europy, które dodatkowo objawi się rozwojem burz z opadami konwekcyjnymi.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu będzie przeważnie występować zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które między innymi przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i niewykluczone też lokalne burze z gradem. Jedynie początkowo bez opadów i burz będzie we wschodniej części województwa. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +13°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty z południowego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu na ogół będzie występować duże zachmurzenie z przejaśnieniami oraz dodatkowo pojawią się przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i między innymi niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +19°C do +21°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również będzie wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Comments are closed.