Na Pomorzu w środę pogoda będzie dynamiczna! – Prognoza na 29 lipca

Nad Pomorze w ciągu doby w dalszym ciągu napływać będzie niestabilne oraz też nieco chłodniejsze i na ogół wilgotne powietrze z południowego-zachodu Europy. Poza tym pogodę w północnej części Polski w środę kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Skandynawii.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu będzie występować na ogół zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się ulewne opady deszczu oraz przejdą między innymi gwałtowne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do +15°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu również pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które dodatkowo przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i niewykluczone też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +19°C do +23°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Comments are closed.