W środę w wielu miejscach mogą rozwijać się burze! – Prognoza na 29 lipca

Nad obszar naszego kraju w najbliższych godzinach również napływać będzie niestabilne oraz nieco chłodniejsze i na ogół też ciepłe oraz wilgotne powietrze z zachodu i południowego-zachodu. Dodatkowo pogodę na obszarze Polski kształtować będzie między innymi dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Skandynawii.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem pojawi się na ogół zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego występować będą przelotne oraz ulewne opady deszczu oraz przejdą lokalne i dość gwałtowne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C do +18°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach będzie również występować zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które dodatkowo przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i niewykluczone też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +19°C do +26°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Comments are closed.