We wtorek będzie gorąco oraz przejdą burze! – Prognoza na 28 lipca

Obszar naszego kraju w ciągu doby będzie pod wpływem dynamicznego układu niskiego ciśnienia znad Morza Północnego. W dodatku cały czas napływać będzie niestabilne oraz bardzo ciepłe i na ogół też dość wilgotne powietrze z południowego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem będzie na ogół występować całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które dodatkowo przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i burze z gradem. Jedynie początkowo bez opadów i burz powinno być częściowo na zachodzie i południowym-zachodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +16°C do +19°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach będzie na ogół pochmurno i z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się przelotne oraz ulewne opady deszczu i możliwe są też lokalne i gwałtowne burze z gradem. Jedynie początkowo bez opadów i burz powinno być na wschodzie i południu kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +25°C do nawet +33°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże

Comments are closed.