Na Pomorzu we wtorek będzie gorąco oraz przejdą burze! – Prognoza na 28 lipca

W najbliższych godzinach wpływ na pogodę w północnej Polsce będzie mieć dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Morza Północnego. Poza tym nad Pomorze cały czas napływać będzie niestabilne oraz też bardzo ciepłe i na ogół dość wilgotne powietrze z południowego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu przeważnie będzie pochmurno oraz pojawią się przelotne opady deszczu i niewykluczone będą też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza od +16°C do 18°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany z południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu będzie gorąco oraz między innymi pojawi się też całkowite zachmurzenie. Poza tym występować będą ulewne opady deszczu i dodatkowo możliwe są gwałtowne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +27°C do +30°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu będzie wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Comments are closed.