Na Pomorzu w poniedziałek również możliwe są burze! – Prognoza na 27 lipca

Z początkiem nowego tygodnia wpływ na pogodę w północnej części Polski początkowo będzie mieć pole nieco podwyższonego ciśnienia. Dodatkowo nad Pomorze cały czas napływać będzie niestabilne oraz też ciepłe i na ogół dość wilgotne powietrze z zachodu i południowego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku będzie na ogół występować duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które między innymi przyniesie ze sobą ulewne opady deszczu i gwałtowne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do +15°C. Wiatr przeważnie będzie słaby i umiarkowany z południowego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu będzie na ogół występować zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się przelotne opady deszczu oraz niewykluczone będą dodatkowo burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +21°C do +26°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Comments are closed.