W niedzielę będzie gorąco oraz przejdą gwałtowne burze! – Prognoza na 26 lipca

W najbliższych godzinach nad obszar naszego kraju w dalszym ciągu napływać będzie bardzo niestabilne oraz też bardzo ciepłe i na ogół dość wilgotne powietrze z południa i południowego-zachodu, które dodatkowo objawi się rozwojem burz. Poza tym pogodę na obszarze Polski kształtować będzie między innymi dynamiczny układ niskiego ciśnienia z frontem atmosferycznym znad Morza Północnego.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach będzie występować na ogół zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego początkowo częściowo na zachodzie oraz też na południu i wschodzie będą występować przelotne opady deszczu i lokalne burze z gradem. Na pozostałym obszarze Polski powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C do +17°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem będzie gorąco oraz pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się też ulewne opady deszczu oraz przejdą dość gwałtowne i silne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +26°C do nawet +29°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Comments are closed.