Weekend na Pomorzu zapowiada się dynamicznie i burzowo! – Prognoza Pogody

Nad Pomorze w ciągu weekendu napływać będzie bardzo ciepłe i na ogół też niestabilne jak i dość wilgotne powietrze z południa i południowego-zachodu Europy. W dodatku na północy Polski pogodę na ogół kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Morza Północnego i system frontów atmosferycznych.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w sobotnią noc i o poranku na Pomorzu będzie występować zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Dodatkowo pojawią się przelotne opady deszczu i niewykluczone będą też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do +14°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i północnego-zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1008 hPa.

Natomiast w weekend w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu będzie ciepło oraz początkowo bez opadów i burz. Jedynie będzie występować zmienne oraz duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które zachęcać będzie do spacerów. Temperatura powietrza również wyniesie od +23°C do +26°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Z kolei w niedzielną noc i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu również będzie początkowo bez opadów oraz między innymi pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C do +17°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny z południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Natomiast w ostatni dzień weekendu na Pomorzu i Wybrzeżu będzie gorąco oraz między innymi pojawi się całkowite zachmurzenie, które dodatkowo przyniesie ze sobą ulewne opady deszczu i też gwałtowne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +27°C do +28°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty z południowego-wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Comments are closed.