W weekend będzie bardzo ciepło oraz przejdą burze! – Prognoza na 25 lipca

Nad obszar naszego kraju przez weekend w dalszym ciągu napływać będzie bardzo niestabilne oraz też bardzo ciepłe i na ogół dość wilgotne powietrze z południowego-zachodu, które dodatkowo objawi się rozwojem burz. Poza tym pogodę kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Morza Północnego oraz system frontów atmosferycznych.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem będzie występować całkowite oraz zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się przelotne opady deszczu i niewykluczone mogą być też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do +16°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Dodatkowo na Pomorzu i Wybrzeżu w porywach będzie on dochodzić do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem również pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które dodatkowo przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i niewykluczone też lokalne burze z gradem. Jedynie początkowo bez opadów i burz powinno być w Centrum kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +23°C do nawet +28°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Comments are closed.