W piątek przybędzie chmur oraz możliwe są burze! – Prognoza na 24 lipca

Z początkiem nowego weekendu wpływ na pogodę w naszym kraju będzie mieć dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Bałtyku oraz system frontów atmosferycznych. Poza tym cały czas do Polski napływać będzie niestabilne oraz ciepłe i na ogół dość wilgotne powietrze z południowego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach nadal występować będzie zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Dodatkowo częściowo na północy oraz też na wschodzie i południu możliwe będą przelotne opady deszczu i lokalne burze z gradem. Na pozostałym obszarze Polski początkowo powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +11°C do +16°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem będzie na ogół pochmurno i z przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się też przelotne opady deszczu i dodatkowo niewykluczone będą między innymi lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +21°C do nawet +28°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południowego-wschodu. Dodatkowo na Pomorzu i Wybrzeżu w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Comments are closed.