Na Pomorzu w piątek powieje silny wiatr oraz możliwe są burze! – Prognoza na 24 lipca

Nad Pomorze w najbliższych godzinach w dalszym ciągu napływać będzie ciepłe i na ogół też dość wilgotne powietrze z południowego-zachodu Europy. W dodatku pogodę na północy Polski kształtować między innymi będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Bałtyku oraz system frontów atmosferycznych.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu początkowo będzie bez opadów i burz oraz między innymi pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Jedynie niewykluczone przelotne opady deszczu i lokalne burze z gradem mogą pojawić się na Wybrzeżu. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +9°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny z południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu będzie ciepło oraz między innymi pojawi się całkowite oraz duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które dodatkowo przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i niewykluczone lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +21°C do +25°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego-zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 35-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Comments are closed.