W czwartek miejscami zagrzmi i wyjdzie słońce! – Prognoza na 23 lipca

Obszar naszego kraju w ciągu doby w dalszym ciągu będzie pod wpływem dynamicznego układu niskiego ciśnienia znad Finlandii. W zamian tego cały czas do Polski napływać będzie niestabilne oraz umiarkowanie ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z południowego-zachodu i północnego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach będzie nadal występować będzie zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym częściowo na zachodzie oraz też na północy w Centrum i na południowym-wschodzie kraju niewykluczone będą przelotne opady deszczu i lokalne burze z gradem. Na pozostałym obszarze Polski powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +15°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Dodatkowo na północy i Wybrzeżu w porywach będzie on dochodzić do 35-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach również występować będzie zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego częściowo na północy oraz też na wschodzie i południowym-wschodzie kraju możliwe będą przelotne opady deszczu i lokalne burze z gradem. Na pozostałym obszarze powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +18°C do +24°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Dodatkowo na północy i Wybrzeżu w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Comments are closed.