W środę będzie się przejaśniać oraz możliwe są burze! – Prognoza na 22 lipca

Nad obszar naszego kraju w ciągu doby również napływać będzie umiarkowanie ciepłe i na ogół dość wilgotne powietrze z zachodu i północnego-zachodu. Poza tym pogodę kształtować będzie pole obniżonego ciśnienia, które dodatkowo bardzo źle wpływać będzie na nasze samopoczucie.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem będzie występować zmienne zachmurzenie, które przelotnie przyniesie ze sobą opady deszczu i niewykluczone też lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo na zachodzie i w Centrum Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +11°C do +15°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Dodatkowo na Wybrzeżu i Pomorzu w porywach będzie on dochodzić do 35-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem będzie na ogół występować zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się też przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu oraz między innymi niewykluczone będą też lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo na zachodzie w Centrum i na wschodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +20°C do +24°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny z północnego-zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 35-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Comments are closed.