Na Pomorzu wystąpi silny wiatr i możliwe są przejaśnienia! – Prognoza na 22 lipca

W najbliższych godzinach nad Pomorze w dalszym ciągu napływać będzie umiarkowanie i na ogół dość wilgotne powietrze z zachodu i północnego-zachodu Europy. Poza tym w północnej części Polski pogodę będzie kształtować pole obniżonego ciśnienia, które źle wpływać będzie na samopoczucie. 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu przeważnie występować będzie zmienne i małe zachmurzenie, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i niewykluczone też lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo nad samym morzem i Wybrzeżu. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +13°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo będzie dość stabilne i o północy na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu również będzie występować na ogół zmienne zachmurzenie oraz powinno być bez opadów i burz. Jedynie przelotne opady deszczu i niewykluczone też lokalne burze możliwe będą częściowo na Wybrzeżu. Temperatura powietrza wyniesie od +18°C do +22°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie nowo wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Comments are closed.