We wtorek również możliwe są liczne burze! – Prognoza na 21 lipca

Nad obszar naszego kraju w ciągu doby i tuż za frontem napływać będzie w dalszym ciągu niestabilne oraz umiarkowanie ciepłe i dość wilgotne powietrze z zachodu, które dodatkowo objawi się rozwojem burz i opadów konwekcyjnych.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach będzie na ogół występować zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i niewykluczone również burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +10°C do +15°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również będzie wyraźnie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem nadal występować będzie zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym możliwe będą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i dodatkowo niewykluczone są lokalne i dość gwałtowne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo na zachodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +19°C do +24°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Comments are closed.