Na Pomorzu we wtorek możliwe są burze i przejaśnienia! – Prognoza na 21 lipca

Nad obszar północnej Polski w ciągu najbliższych godzin w dalszym ciągu napływać będzie niestabilne oraz też umiarkowanie ciepłe i na ogół dość wilgotne powietrze z zachodu, które lokalnie przyniesie ze sobą rozwój przelotnych opadów konwekcyjnych.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu będzie przeważnie występować zmienne zachmurzenie, które między innymi przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i niewykluczone też burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo na Wybrzeżu i nad samym morzem. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +13°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 35-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal występować będzie zmienne oraz małe i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym niewykluczone są też przelotne opady deszczu i lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +19°C do +22°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i północnego-zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Comments are closed.