W poniedziałek nad Polską możliwe są niebezpieczne burze! – Prognoza na 20 lipca

Z początkiem nowego tygodnia pogodę w naszym kraju również kształtować będzie pole obniżonego ciśnienia. W zamian tego cały czas napływać będzie niestabilne oraz umiarkowanie ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z południowego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku przeważnie będzie występować całkowite oraz zmienne i duże zachmurzenie, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +16°C do +18°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem będzie na ogół występować całkowite oraz zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się też ulewne opady deszczu oraz między innymi wystąpią dodatkowo dość gwałtowne i silne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +19°C do nawet +28°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Comments are closed.