Na Pomorzu w poniedziałek będzie ciepło oraz przejdą burze! – Prognoza na 20 lipca

Nad Pomorze z początkiem nowego tygodnia w dalszym ciągu napływać będzie niestabilne oraz między innymi umiarkowanie ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z południowego-zachodu, które objawi się rozwojem burz. Poza tym pogodę w północnej części Polski kształtować będzie pole obniżonego ciśnienia.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy na Pomorzu i Wybrzeżu będzie początkowo bez opadów oraz pojawi się małe i zmienne zachmurzenie. Jedynie częściowo nad samym morzem i w zachodniej części województwa będą możliwe przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu oraz niewykluczone są też burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +16°C do +18°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu będzie bardzo wyraźnie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu będzie na ogół występować duże zachmurzenie z przejaśnieniami oraz dodatkowo pojawią się przelotne oraz ulewne opady deszczu i między innymi możliwe będą lokalne i dość gwałtowne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +23°C do nawet +27°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Comments are closed.