W niedzielę będzie upalnie oraz przejdą silne burze! – Prognoza na 19 lipca

W ostatni dzień weekendu pogodę w naszym kraju kształtować będzie pole obniżonego ciśnienia oraz nasunie się też system frontów atmosferycznych. Poza tym cały czas napływać będzie niestabilne oraz też bardzo ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z południa i południowego-wschodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem również pojawi się całkowite oraz zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą ulewne opady deszczu i gwałtowne burze z gradem. Jedynie początkowo bez opadów i burz powinno być częściowo na Pomorzu i Wybrzeżu. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C do +19°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu i południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach na ogół pojawi się całkowite oraz też zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego występować będą między innymi ulewne opady deszczu i dodatkowo przejdą gwałtowne oraz silne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +24°C do nawet +31°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu i południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Comments are closed.