W weekend wystąpią przejaśnienia oraz przejdą burze! – Prognoza na 18 lipca

Nad obszar Polski przez weekend napływać w dalszym ciągu będzie bardzo niestabilne oraz też ciepłe i na ogół wilgotne powietrze ze wschodu, które na nowo zacznie sprzyjać w rozwoju burz i opadów konwekcyjnych.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach będą mogły rozwijać się liczne mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się też całkowite oraz zmienne i duże zachmurzenie, które przyniesie ze sobą ulewne opady deszczu i burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do +17°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie nadal się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem również możliwe są liczne mgły i zamglenia. Poza tym będzie występować między innymi całkowite oraz zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się ulewne opady deszczu oraz przejdą dodatkowo lokalne i gwałtowne burze z gradem. Jedynie początkowo dość pogodnie oraz bez opadów i burz powinno być częściowo nad samym morzem oraz na Wybrzeżu. Temperatura powietrza wyniesie od +24°C do nawet +28°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu i wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Comments are closed.