Na Pomorzu w weekend będzie upalnie oraz przejdą burze! – Prognoza Pogody

W ciągu weekendu wpływ na pogodę w północnej części Polski będzie mieć pole obniżonego ciśnienia oraz nasunie się też system frontów atmosferycznych. Poza tym cały czas napływać będzie niestabilne oraz bardzo ciepłe i na ogół wilgotne powietrze ze wschodu i południowego-wschodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne- Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne- Pixabay

Natomiast w sobotnią noc i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu będą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz między innymi pojawi się małe oraz zmienne zachmurzenie, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i niewykluczone lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo nad samym morzem oraz na Wybrzeżu. Temperatura powietrza wyniesie od +15°C do +16°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu i południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Z kolei w sobotę w ciągu dnia i wieczorem przeważnie będzie występować zmienne oraz małe zachmurzenie, które między innymi przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i niewykluczone dość gwałtowne burze z gradem. Jedynie jeszcze bez opadów i burz powinno być częściowo nad samym morzem i na Wybrzeżu. Dodatkowo niewykluczone są też liczne mgły i zamglenia. Temperatura powietrza wyniesie od +22°C do nawet +28°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany z północnego-wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Natomiast w niedzielną noc i o poranku również na Pomorzu i Wybrzeżu pojawi się na ogół małe oraz zmienne zachmurzenie, które między innymi przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i burze z gradem. Jedynie początkowo bez opadów i burz powinno być częściowo nad samym morzem oraz na Wybrzeżu. Temperatura powietrza wyniesie od +15°C do +18°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu i południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu na Pomorzu i Wybrzeżu będzie upalnie oraz między innymi występować będzie zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się przelotne opady deszczu oraz dodatkowo możliwe będą gwałtowne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +26°C do nawet +29°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i północnego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Comments are closed.