W piątek na nowo będą rozwijać się liczne burze! – Prognoza na 17 lipca

Z początkiem weekendu nad obszar Polski w dalszym ciągu napływać będzie niestabilne oraz między innymi umiarkowanie ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z północnego-zachodu, które dodatkowo będzie sprzyjać w rozwoju burz i opadów konwekcyjnych.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem również występować będzie całkowite oraz zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się ulewne opady deszczu oraz przejdą gwałtowne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +16°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem również występować będzie całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które dodatkowo przyniesie ze sobą ulewne opady deszczu i gwałtowne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +21°C do +25°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Comments are closed.