Na Pomorzu w piątek nadal możliwe są burze! – Prognoza na 17 lipca

W ciągu doby nad obszar północnej Polski w dalszym ciągu napływać będzie niestabilne oraz umiarkowanie ciepłe i na ogół też wilgotne powietrze z północnego-zachodu, które objawi się rozwojem kolejnych burz jak i opadów konwekcyjnych.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu przeważnie pojawi się całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które między innymi przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i niewykluczone też burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +11°C do +15°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal występować będzie zmienne oraz duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się przelotne opady deszczu oraz możliwe będą między innymi lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +20°C do +23°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany z północnego-wschodu i ze zmiennych kierunków. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Comments are closed.