W czwartek również możliwe są burze z ulewnym deszczem! – Prognoza na 16 lipca

Nad obszar Polski w ciągu doby nadal napływać będzie niestabilne oraz między innymi umiarkowanie ciepłe i na ogół też wilgotne powietrze z zachodu i północnego-zachodu Europy. Poza tym pogodę kształtować będzie pole obniżonego ciśnienia oraz system frontów atmosferycznych, który przyniesie ze sobą burze.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego występować będą też przelotne ulewne opady deszczu oraz niewykluczone są gwałtowne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do +14°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem będzie na ogół występować całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które dodatkowo przyniesie ze sobą ulewne opady deszczu i gwałtowne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +18°C do +23°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Comments are closed.