Na Pomorzu w czwartek również możliwe są burze! – Prognoza na 16 lipca

Nad obszar północnej Polski w ciągu doby również napływać będzie niestabilne oraz też nieco chłodniejsze i na ogół umiarkowanie wilgotne powietrze z północnego-zachodu Europy. W dodatku nasunie się system frontów atmosferycznych, który przyniesie ze sobą ulewne opady deszczu i niewykluczone również burze.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu będzie na ogół występować całkowite oraz zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się też ulewne opady deszczu oraz niewkluczone są gwałtowne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do +14°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal występować będzie całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się również przelotne ulewne opady deszczu oraz między innymi mogą wystąpić też burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +18°C do +21°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Comments are closed.