W środę możliwe będą gwałtowne burze! – Prognoza na 15 lipca

Nad obszar naszego kraju w ciągu doby nadal napływać będzie niestabilne oraz też ciepłe i na ogół umiarkowanie wilgotne powietrze z południowego-zachodu i południa, który objawi się rozwojem gwałtownych burze. Poza tym pogodę kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad zachodniej części Skandynawii oraz system frontów atmosferycznych.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach utrzyma się na ogół zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zmian tego występować będą przelotne opady deszczu i lokalnie przejdą burze z gradem. Jedynie początkowo bez opadów powinno być na Mazurach. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do +16°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny z południowego-wschodu. Dodatkowo na Pomorzu i Wybrzeżu w porywach będzie on dochodzić do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym Polski oraz nad samym morzem i w górach będzie na ogół występować zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się ulewne opady deszczu oraz dodatkowo wystąpią też gwałtowne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +24°C do +27°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Comments are closed.