Na Pomorzu w środę będzie ciepło i przejdą gwałtowne burze! – Prognoza na 15 lipca

Nad obszar północnej Polski w ciągu doby nadal napływać będzie niestabilne oraz między innymi ciepłe i na ogół umiarkowanie wilgotne powietrze z południowego-zachodu i południa Europy. Dodatkowo na Pomorzu pogodę kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad zachodniej części Skandynawii oraz między innymi system frontów atmosferycznych.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu będzie przeważnie występować zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym początkowo nad samym morzem oraz na Wybrzeżu będą pojawiać się przelotne opady deszczu i lokalne burze z gradem. Na pozostałym obszarze województwa jeszcze powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do +15°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny z południowego-wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem już przeważnie na dużym obszarze województwa i nad samym morzem na ogół występować będzie zmienne oraz całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się ulewne opady deszczu oraz dodatkowo przejdą też gwałtowne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +23°C do +26°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i północnego-zachodu. Dodatkowo niewykluczone są między innymi trąby powietrzne a nad wodami Morza Bałtyckiego również trąby wodne jak i zalążki kondensacyjne. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Comments are closed.