We wtorek możliwe są przejaśnienia i lokalne burze! – Prognoza na 14 lipca

Obszar naszego kraju w ciągu doby będzie znajdować się pod wpływem niżu znad zachodniej Skandynawii. W zamian tego cały czas napływać będzie niestabilne oraz między innymi ciepłe i na ogół umiarkowanie wilgotne powietrze z południowego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem również pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym występować będą między innym przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu oraz dodatkowo niewykluczone są lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo na zachodzie i południu Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +10°C do 14°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach pomału będzie spadać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem również pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które między innymi przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i niewykluczone też lokalne burze z gradem. Dodatkowo mogą rozwijać się trąby wodne i lejki kondensacyjne. Temperatura powietrza wyniesie od +20°C do +25°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie spadać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Comments are closed.