Na Pomorzu we wtorek również będą rozwijać się burze! – Prognoza na 14 lipca

Nad obszar północnej Polski w dalszym ciągu napływać będzie niestabilne oraz między innymi nieco cieplejsze i na ogół też dość wilgotne powietrze z północnego-zachodu i zachodu Europy. Poza tym pogodę kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad zachodniej części Skandynawii.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu przeważnie występować będzie zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego we wschodniej części województwa możliwe będą przelotne opady deszczu i lokalne burze z gradem. Na pozostałym obszarze i nad morzem powinno początkowo być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +8°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych będzie pomału spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1020 hPa

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu pojawi się na ogół duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które dodatkowo przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i niewykluczone też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +22°C do +24°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie na nowo bardzo wyraźnie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Comments are closed.