W poniedziałek wystąpią przejaśnienia i lokalne burze! – Prognoza na 13 lipca

Z początkiem nowego tygodnia wpływ na pogodę będzie mieć pole podwyższonego ciśnienia. Poza tym cały czas napływać będzie niestabilne oraz też umiarkowanie ciepłe i na ogół dość wilgotne powietrze z północnego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem przeważnie występować będzie zmienne zachmurzenie, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i niewykluczone też lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo na zachodzie. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +14°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny pozostanie na Pomorzu i Wybrzeżu. Dodatkowo w tej części obszaru w porywach będzie dochodzić do 30-50 km/h. W zamian tego wiał będzie ze zmiennych kierunków z przewagą od północnego-zachodu i południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1023 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym występować będą też przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i dodatkowo niewykluczone będą między innymi lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo na zachodzie i południowym-zachodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +18°C do +24°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

Comments are closed.