Na Pomorzu w poniedziałek lokalnie przejdą burze! – Prognoza na 13 lipca

Nad obszar północnej Polski z początkiem nowego tygodnia również napływać będzie niestabilne oraz też umiarkowanie ciepłe i na ogół dość wilgotne powietrze z północnego-zachodu, które dodatkowo na Pomorzu i Wybrzeżu będzie objawiać się rozwojem komórek burzowych z opadami konwekcyjnymi.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu przeważnie występować będzie zmienne zachmurzenie, które dodatkowo na zachodzie i wschodzie województwa przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i niewykluczone też lokalne burze z gradem. Na pozostałym obszarze i Wybrzeżu początkowo powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +13°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu na ogół pojawi się duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które dodatkowo przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu. W zamian tego niewykluczone są też lokalne burze z gradem a nad wodami Morza Bałtyckiego również trąby wodne. Temperatura powietrza wyniesie od +18°C do +22°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-45 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

 

Comments are closed.