W niedzielę wystąpią większe przejaśnienia i lokalne burze! – Prognoza na 12 lipca

Nad obszar Polski w dalszym ciągu napływać będzie niestabilne oraz między innymi umiarkowanie ciepłe i na ogół dość wilgotne powietrze z północnego-zachodu, które na nowo będzie sprzyjać w rozwoju burz i opadów konwekcyjnych na obszarze kraju.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w wielu miejscach oraz nad samym morzem i w górach pojawi się całkowite oraz zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +14°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Jedynie nad samym morzem oraz na Wybrzeżu będzie on umiarkowany i dość silny w porywach do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem pojawi się również zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym występować będą między innymi przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu oraz niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Dodatkowo nad wodami Morza Bałtyckiego mogą rozwijać się trąby wodne. Temperatura powietrza wyniesie od +18°C do +23°C. Wiatr na ogół będzie słaby z północnego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i zachodu. Jedynie nad samym morzem i na Wybrzeżu będzie on umiarkowany i dość silny w porywach do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

Comments are closed.