W weekend pojawią się przejaśnienia i burze! – Prognoza na 11 lipca

Nad obszar naszego kraju przez weekend nadal napływać będzie niestabilne oraz nieco chłodniejsze i na ogół dość wilgotne powietrze z południowego-zachodu i zachodu Europy. Poza tym na północy Polski pogodę w dalszym ciągu kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Bałtyku.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem pojawi się na ogół zmienne oraz całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą ulewne opady deszczu i burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do +17°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem również pojawi się całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i niewykluczone burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +17°C do +21°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże

Comments are closed.