Na Pomorzu w weekend wystąpią przejaśnienia i burze! – Prognoza Pogody

Przez weekend nad Pomorze napływać będzie niestabilne oraz też umiarkowanie ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z południowego-zachodu i północnego-zachodu Europy. Poza tym pogodę na północy Polski w dalszym ciągu kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Bałtyku.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w sobotnią noc i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu na ogół pojawi się całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i też niewykluczone burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +12°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i południowego-zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 50-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1006 hPa.

Z kolei w weekend przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem nadal będzie pochmurno i z przejaśnienia oraz między innymi pojawią się przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i niewykluczone będą też lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być nad samym morzem i na Wybrzeżu. Temperatura powietrza wyniesie od +18°C do +20°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Jedynie nad samym morzem i na Wybrzeżu będzie nadal on umiarkowany i dość silny oraz w porywach będzie dochodzić do 40-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

Natomiast w niedzielną noc i o poranku przeważnie pojawi się małe oraz zmienne i też duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym w wielu miejscach niewykluczone są przelotne opady deszczu i też lokalne burze z gradem. Jedynie początkowo dość pogodnie i bez opadów powinno być nad samym morzem oraz na Wybrzeżu. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +9°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Jedynie nad samym morzem oraz na Wybrzeżu w dalszym ciągu będzie on umiarkowany i dość silny w porywach do 40-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo lekko wzrośnie oraz o północy na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu na Pomorzu i Wybrzeżu przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na ogół występować będzie zmienne zachmurzenie, które między innymi przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i niewykluczone lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +18°C do +21°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie na nowo się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

Comments are closed.