Od piątku do Polski wrócą gwałtowne burze z gradem! – Prognoza na 10 lipca

Z początkiem weekendu pogodę w naszym kraju będzie kształtować dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Danii. W zamian tego nasunie się system frontów atmosferycznych oraz dodatkowo napływać będzie niestabilne i na ogół ciepłe oraz wilgotne powietrze z południa i południowego-zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem również pojawi się całkowite i duże zachmurzenie, które przyniesie ze sobą przelotne oraz też przelotne opady deszczu i niewykluczone lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C do +16°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem również pojawi się całkowite oraz zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się też ulewne opady deszczu i dodatkowo przejdą lokalne oraz silne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +21°C do nawet +30°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Comments are closed.