Na Pomorzu w piątek spadnie deszcz oraz przejdą burze! – Prognoza na 10 lipca

Nad obszar północnej Polski z początkiem weekendu nadal napływać będzie niestabilne oraz ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z południa i południowego-zachodu Europy. W zamian tego pogodę na nowo zacznie kształtować dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Danii oraz system frontów atmosferycznych.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu przeważnie będzie pochmurno oraz pojawią się przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu. Dodatkowo możliwe są też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do +15°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu również pojawi się całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o silnym natężeniu i niewykluczone lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +21°C do 25°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie pomału rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1008 hPa.

Comments are closed.