W czwartek wystąpią przejaśnienia i lokalne burze! – Prognoza na 9 lipca

Nad obszar naszego kraju w ciągu doby cały czas napływać będzie niestabilne oraz też nieco cieplejsze i na ogół umiarkowanie wilgotne powietrze z zachodu. Poza tym pogodę kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Danii.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem nadal występować będzie zmienne i duże zachmurzenie, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +13°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem również występować będzie zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które dodatkowo częściowo na północy oraz też na wschodzie i południu Polski przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i niewykluczone lokalne burze z gradem. Na pozostałym obszarze powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +19°C do +25°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Comments are closed.