W środę rozwijać będą się liczne burze i trąby wodne! – Prognoza na 8 lipca

W ciągu doby nad obszar Polski nadal napływać będzie niestabilne oraz chłodne i na ogół wilgotne powietrze z południowego-zachodu i zachodu, które na nowo objawi się rozwojem burz. Poza tym pogodę kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Skandynawii oraz system frontów atmosferycznych.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem również utrzyma się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Dodatkowo występować będą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i lokalnie przejdą burze z gradem. Jedynie początkowo bez opadów i burz powinno być częściowo na północy w Centrum i na południowym-zachodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +12°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem również będzie pochmurno i z przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się przelotne opady deszczu i lokalnie przejdą burze z gradem. Dodatkowo nad wodami Morza Bałtyckiego niewykluczone są też trąby wodne. Temperatura powietrza wyniesie od +17°C do +22°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne również będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Comments are closed.