Na Pomorzu w środę wystąpią burze z silnym wiatrem! – Prognoza na 8 lipca

Nad obszar północnej Polski w ciągu doby napływać będzie niestabilne oraz chłodne i na ogół wilgotne powietrze z południowego-zachodu i zachodu, które objawi się rozwojem burz. W dodatku pogodę na Pomorzu kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Skandynawii oraz system frontów atmosferycznych.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal występować będzie duże zachmurzenie z przejaśnieniami oraz między innymi pojawią się przelotne opady deszczu i burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie w okolicach +9°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty z południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu również pojawi się całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego występować będą też przelotne ulewne opady deszczu oraz niewykluczone są lokalne burze z gradem. Dodatkowo nad wodami Morza Bałtyckiego możliwe są trąby wodne. Temperatura powietrza wyniesie od +18°C do +19°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

Comments are closed.