Na Pomorzu w czwartek wystąpią przejaśnienia i burze! – Prognoza na 9 lipca

W ciągu doby nad Pomorze nadal napływać będzie niestabilne oraz też nieco cieplejsze i na ogół umiarkowanie wilgotne powietrze z zachodu, które objawi się rozwojem konwekcji. Poza tym pogodę na północy Polski do weekendu póki co kształtować będzie pole podwyższonego ciśnienia.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu będzie występować małe i zmienne zachmurzenie, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +9°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu przeważnie będzie bez opadów i z przejaśnieniami. Jedynie przelotne opady deszczu i niewykluczone też lokalne burze z gradem pojawią się nad samym morzem i Wybrzeżu. Dodatkowo nad wodami Morza Bałtyckiego możliwe są między innymi trąby wodne. Temperatura powietrza wyniesie od +19°C do +22°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Comments are closed.