We wtorek również możliwe są burze i trąby wodne! – Prognoza na 7 lipca

Nad obszar Polski w dalszym ciągu napływać będzie niestabilne oraz nieco chłodniejsze i na ogół dość wilgotne powietrze, które w wielu miejscach objawi się rozwojem burz. Poza tym pogodę w północnej Polsce kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia i system frontów atmosferycznych.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem będzie na ogół występować zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i niewykluczone też lokalne burze z gradem. Jedynie początkowo bez opadów i burz powinno być na Mazurach. Temperatura powietrza wyniesie od +11°C do 14°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem również występować będzie całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się też przelotne opady deszczu i lokalnie przejdą burze z gradem. Dodatkowo nad wodami Morza Bałtyckiego możliwe są trąby wodne. Temperatura powietrza wyniesie od +18°C do +20°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Comments are closed.